صنعت مرغ
خانه / آبخوری مرغداری / فروش آبخوری کله قندی ارزان مرغداری

فروش آبخوری کله قندی ارزان مرغداری

فروش آبخوری کله قندی ارزان مرغداری در شهر‌های مختلف ایران انجام می‌شود و دلیل گستردگی فرپش در این زمینه، میزان تقاضای بالا برای این تجهیزات می‌باشد.
آبخوری دستی کله قندی را هر کسی ممکن است دیده باشد و با آن آشنا هستیم و باید گفت که بیشترین کارایی را در مرغداری ها برای آبدهی دارند.

قیمت آبخوری کله قندی

آبخوری های کله قندی مرغداری غالبا در شرکت های تولیدی از جنس پلاسیتیک ساخته می شوند و با رنگ های متفاوتی وارد بازار می شوند. تولید این محصول در رنگ قرمز بیشتر برای جلب توجه طویر و برای ایجاد گرایش به خوردن آب تازه و سالم می باشد. قیمت آبخوری کله قندی بر اساس میزان کیفیت پلاستیک به کار برده شهد ر تولید این محصول متغیر می باشد.

آبخوری کله قندی

فروش آبخوری های کله قندی ارزان مرغداری

فروش آبخوری کله قندی به دو صورت زیر انجام می شود

 • حضوری (بازار)
 • غیرحضوری (اینترنتی)

آبخوری کله قندی بیشتر در بازار ها از طریق مراکز فروش و فروشگاه های معتبر انجام می شود و معمولا فروش به صورت عمده می باشد. فروش عمده آبخوری کله قندی با ارزان تر شدن آبخوری کله قندی همراه می باشد. فروش آبخوری کله قندی ارزان از طریق سایت مرغداری انجام می شود.

آبخوری کله قندی

انواع آبخوری دستی

آب بهداشتی و تمیز و خنک دارای اهمیت بلایی در پرورش طیور می باشد. لذا آبخوری مناسب باید به گونه ای باشد که بتواند آب آشامیدنی مورد نیاز طیور را با چنین ویژگی هایی تامین نماید. یکی از مواردی که در این ابزار مهم است قابلیت شستشو ضدعفونی شده به راحتی می باشد.

آبخوری ها به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

 • آبخوری های اولیه
 • آبخوریه های دائمی

در روزهای اول پرورش از آبخوری اولیه و سپس آبخوری دائمی جایگزین آبخوری اولیه می شود.

آبخوری کله قندی

کارکرد آبخوری ها به دو صورت:

 • آبخوری دستی
 • آبخوری اتوماتیک (خودکار)

انواع آبخوری دستی شامل موارد زیر می باشد

 • آبخوری دستی کله قندی
 • آبخوری دستی ناودانی

آبخوری های دستی آبخوری هایی می باشند که فرآیند پر کردن و شستشو و ضدعفونی آن توسط کارگر انجام می شود.

بهترین نوع آبخوری در پرورش مرغ بومی

با توجه به اینکه پرورش مرغ بومی به صورت سنتی صورت می پذیرد، فضای پرورش مرغ به مراتب کوچکتر از مرغداری های صنعتی می باشد. مدیریت آبخوری ها راحت و نیاز به نیروی انسانی کمی دارد، وجود آبخوری های دستی با توجه به هزینه یکمتری که نسبته به آبخوری های اتوماتیک دارند گزینه مناسبی در پرورش مرغ بومی می باشد. در سنین کم از آبخوری دستی کله قندی و از هفت روزگی به بعد استفاده از آبخوری دستی ناودانی توصیه می شود.

آبخوری کله قندی

مهمترین پارامترهای پرورش مرغ بومی

از آنجایی که مرغ های بومی نیاز به فضای گسترده ای برای پرورش ندارند، مکان های کوچک برای پرورش و سوددهی کافی می باشد. پارامترهایی که در پرورش مرغ بومی مهم می باشند، میزان سرمایه گذاری، محل پرورش مرغ ها، قفس و تجهیزات مورد نیاز، ضد عفونی نمودن محل پرورش می باشد.

در جنس قفس های مورد استفاده در پرورش مرغ بومی باید به جنس آن ها دقت نمود تا از گالوانیزه گرم و ضد زنگ باشند. اگر بخواهید از سیستم آبخوری اتوماتیک استفاده کنید بهتر است سیستم آبخوری اتوماتیک نیپل باشد. سینی جمع کننده فضولات نیز بهتر است از جنس گالوانیزه باشد. دانحوری ها نیز باید استاندارد بوده و از هرز رفت دان ها جلوگیری نماید.

از مزایای پرورش مرغ بومی می توان به موادر زیر اشاره نمود:

 • مقاوم بودن مرغ های بومی  به نسبت مرغ های صنعتی
 • تلفات به مراتب کمتر در طول زمان پرورش مرغ بومی
 • مقاومت مرغ بومی در برابر بیماری، سرما، گرما در نتیجه میزان سود دهی بیشتر
 • امکان پرورش مرغ بومی در خانه و اماکن کوچک

پس از دوره اول پرورش تقریبا با سودی 100 درصدی همراه می باشد.

 

آبخوری کله قندی

 

مطلب پیشنهادی

آبخوری مرغداری

قیمت به روز سیستم آبخوری مرغداری

اهمیت استفاده از آبخوری مرغوب در سالن های مرغداری چیست؟ کدام سیستم آبخوری نسبت به …